Morgen, 17 mei, vindt in Rotterdam de landelijke manifestatie Leraren met Lef! plaats. De manifestatie geeft een impuls aan een programma om vanuit onderop het onderwijs te verbeteren.
Vanuit een gezamenlijk programma wil Leraren met Lef! het onderwijs van onderop veranderen. Het imago van onderwijs en leraar verslechtert staat op de website van Leraren met Lef!. Zo is er te weinig belangstelling van jongeren voor een lerarenopleiding, wordt het werken op een lerarenopleiding minder aantrekkelijk, worden studietrajecten voor leraren ingekort, schiet de kwaliteit en het aantal opgeleide leraren tekort en daalt de kwaliteit van het onderwijs.
‘De kunst is om een opwaartse spiraal in gang te zetten. Er zijn al goede voorbeelden! De eerste ervaringen met de Academische Pabo wijzen uit dat hogere eisen leiden tot méér aanmeldingen. Goede scholen die hoge eisen stellen aan leraren, en deze intensief begeleiden, slagen er beter in goede leraren aan te trekken en te binden. Naast beleidsmaatregelen is ook een beweging nodig. Een beweging die de positieve krachten bundelt. Persoonlijke ontmoetingen tussen docenten, inspiratiebijeenkomsten en debatten, helpen Leraren met lef om hun eigen netwerk te vormen en samen macht en kracht te organiseren!’.
Maar dat veranderen kun je als leraar niet alleen. Daarvoor heb je leidinggevenden nodig die ruimte geven en steunen, en ook de overheid is nodig om faciliteiten te bieden voor lokale en nationale initiatieven. De manifestatie van morgen staat dus in het teken van Leraren met Lef die hun directeuren zonder vrees meenemen en oproepen om in de scholen nieuwe processen in gang te zetten. Processen die gaan over uitdagend en beter onderwijs voor de leerlingen.
De manifestatie is een grote ontmoeting bedoeld om na afloop (nog meer) stappen te zetten in de eigen scholen om het onderwijs van onderop te verbeteren.
Meer weten? Kijk op www.lerarenmetlef.com
